Bitcoin Futures Aggregate Open Interest Hit All-Time High w sobotę

Brytyjskie Tysiąclecia Z 25.000 funtów w aktywach inwestycyjnych inwestują w Bitcoin
Wygląda na to, że w ciągu ostatnich kilku tygodni na rynkach kryptograficznych są ciekawe czasy. Wraz z przypadkowymi kraksami błysku, które miały miejsce niedawno, trend na rynku kontraktów terminowych Bitcoin zaczyna się również pojawiać. W obecnym stanie, dane rynkowe wyraźnie wskazują na nowy rekord, jeśli chodzi o zagregowane otwarte zainteresowanie na rynku kontraktów terminowych na Bitcoin. Zostało to odnotowane 1 sierpnia 2020 roku.

Massive Spike In Open Interest
Blok, popularny kryptoński serwis informacyjny, udzielił krótkiego wyjaśnienia na ten temat. Z danych dostarczonych przez Blok wynika, że łączny otwarty interes osiągnął wysoki poziom 5,575 mld USD, przewyższając dotychczasowy rekord, który został odnotowany 14 lutego 2020 r. i wyniósł 5,369 mld USD.

Otwarte zainteresowanie, w kontekście kontraktów terminowych na Bitcoin, stanowi odzwierciedlenie łącznej wartości kontraktów terminowych na Bitcoin, które nie zostały jeszcze rozliczone. Z informacji przekazanych przez Blok wynika, że łączny otwarty udział w kontraktach terminowych na Bitcoin Trader ucierpiał katastrofalnie, gdy pandemia COVID-19 po raz pierwszy nawiedziła świat w marcu. W ramach przemysłu kryptograficznego cała przestrzeń kosmiczna zdołała zmniejszyć się o połowę i została określona mianem „Czarnego Czwartku“.

Czterech dużych graczy, którzy pozostali silni

Z dostarczonych danych wynika jasno, że gracze wagi ciężkiej na rynku Bitcoin Futures są następujący: OKEx, BitMEX, CME, i Huobi. Te cztery podmioty nadal są znaczącymi graczami wagi ciężkiej na rynku Bitcoin Futures.

W zeszłym tygodniu Chicago Mercantile Exchange (CME) opublikowała raport, w którym szczegółowo opisała nową kompleksową ofertę kontraktów terminowych na Bitcoin’y. W szczególności, CME udało się osiągnąć 724 milionów dolarów w otwartym interesie dla swoich kontraktów terminowych na Bitcoin rozliczanych w gotówce.

The Crypto Flash-Crash
Ten miniony weekend okazał się niepokojącym okresem dla posiadaczy kryptografii, ponieważ rynek kryptograficzny na dużą skalę odnotował ogromny wzrost niestabilności. Było to spowodowane dwoma głównymi monetami w kosmosie, Bitcoinem i Eterem, które w ciągu kilku minut doświadczyły kraksy błysku.

Zdarzenie to miało miejsce tak samo, jak w przypadku aktywów, których wartość wzrosła o jeden rok. W efekcie końcowym doszło do pewnej katastrofy, ponieważ wielu handlarzy kryptonimem zostało całkowicie zaskoczonych. Rezultatem katastrofy była likwidacja, której wartość wyniosła 1,33 miliarda dolarów. Katastrofa ta dotknęła giełdy kryptońskie, jak również około 70.245 handlowców kryptońskich, przy czym jedna z największych likwidacji poniosła stratę w wysokości 10 milionów dolarów.

Jednym z bardziej znaczących wydarzeń jest awaria systemu giełdy FTX w kilku transakcjach typu stop-loss. Należy jednak zauważyć, że giełda FTX była już w trakcie wypłacania rekompensat inwestorom, których stop-loss zawiódł w niewytłumaczalny sposób.